Uusia Vyöarvoja seuraan!

30.5.2021

Kevät kauden lopputreeneissä suoritettiin uusia vyöarvoja seuraan.

  • Mikko Lehikoinen 1Kup.

Mikko taisteli erinomaisen vyökokeen, vaikka vähän selkäkipu yritti vaikuttaa suorituksiin. Mikko on seuran alkeiskurssista 2017 Tammikuusta alkaen ollut mukana. Hän on seuran historiassa ensimmäinen koko matkan kulkenut harrastaja 1Kup asti. Mikko toimii nykyään myös oman ryhmän ohjaajana ja auttelee ottelutreenien vedossa sekä ulkotreeneissä. Mikko on suorittanut VOK 1 (Valmennus ja Ohjaus koulutuksen, sisältää myös seuraohjauksen) Suomen taekwondoliiton kouluttamana. Tästä ei ole enää pitkä matka koko mustaan vyöhön 1Dan, tsemppiä ja se "jaksaa jaksaa" sopii myös tähän tilanteeseen!

  • Sahar Hussaini 7Kup
  • Amelia Hietikko 7Kup
  • Jake Wall 8Kup

Timo Jansson 4Dan, Jonathan Jansson 2Dan ja Kirsi Jansson 2Dan vastaanottivat vyökokeet.


LÄMPIMÄT ONNITTELUT KAIKILLE UUSISTA VYÖARVOISTA! 

ps. Tyttöjen kuvat lisätään myöhemmin.